رحــیــم
به سایت ما خوش آمدید نظر یادت نره
در صورتی که گوشی شما قابلیت اتصال به شبکه GPRS را داشته باشد، می‌تواند با استفاده از درخواست از portal همراه اول............  با آدرس WWW.MCI.IR برای ارسال تنظیمات به گوشی خود اقدام نمایید که تنظیمات به صورت خودگار توسط سیستم با استفاده از یک کوته‌پیام برای گوشی شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت کوته‌پیام و وارد کردن PIN 1234 تنظیمات را در گوشی خود ذخیره نمایید.

در صورتیکه گوشی تلفن همراه شما قابلیت انجام تنظیمات خودکار (-TA) را نداشته باشد، می‌توانید به صورت دستی با استفاده از تنظیمات زیر گوشی خود را برای اتصال به شبکه GPRS تنظیم نمایید.


تنظیمات استفاده از سرویس MMS همراه اول
در صورتی که گوشی شما قابلیت سرویس MMS را داشته باشد، می‌تواند با استفاده از درخواست از p-rtal همراه اول با آدرس WWW.MCI.IR برای ارسال تنظیمات به گوشی خود اقدام نمایید. در این صورت این تنظیمات با استفاده از یک کوته‌پیام برای شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت کوته‌پیام و وارد کردن PIN، ۱۲۳۴ تنظیمات را در گوشی خود ذخیره نمایید.
در صورتیکه گوشی تلفن همراه شما قابلیت انجام تنظیمات خودکار (-TA) را نداشته باشد، می‌توانید به صورت دستی با استفاده از تنظیمات زیر گوشی خود را برای استفاده از این سرویس تنظیم نمایید.
برای این کار ابتدا باید گوشی خود را برای استفاده از سرویس GPRS تنظیم نمایید، سپس تنظیمات زیر را برای MMS در گوشی خود انجام دهید:د)

راهنمای تنظیم گوشی‌های با سیستم‌عامل ویندوز
در صورتی که سیستم عامل گوشی شما ویندوز است، می‌توانید با استفاده از روش زیر گوشی خود را برای استفاده از سرویس‌های GPRS و MMS تنظیم نمایید.

تنظیم اتصال به GPRS همراه اول
* به منوی “start” بروید
* گزینه “setting” را انتخاب کنید
* در گزینه “c-nnecti-n”، “GPRS Setting” را انتخاب کنید
* در گزینه “Manage existing c-nnecti-ns”، نام این اتصال را MCI-GPRS قرار دهید
* گزینه next را بزنید
* برای Access p-int name مقدار mcinet را قرار دهید
* به c-nnecti-n‌ برگردید
* گزینه “edit pr-xy server ” را انتخاب کنید
* در گزینه advanced مقادیر زیر تعریف نمایید
- HTTP Pr-xy: 192.168.194.73
- p-rt: 8080
- WAP Pr-xy: 192.168.194.73
- p-rt: 9201

تنظیم استفاده از سرویس MMS همراه اول
* به منوی “start” بروید
* گزینه “Messaging” را انتخاب کنید
* در گزینه “MMS C-nfigurati-n “، new ر انتخاب کنید و مقادیر زیر را تعریف نمایید:
- Server name: MCI-MMS
- Server address: 192.168.193.134
- P-rt: 38090
- C-nnect via: MCI-GPRS
- Send limit: 100K
- WAP versi-n: WAP 2.0

در صفحه ثبت نام و ارسال درخواست فعال سازی سرویس GPRS همراه اول آمده است “چنانچه تمایل دارید سرویس GPRS برای شما فعال گردد مراحل سه گانه “شرایط عمومی ، تکمیل فرم الکترونیکی ثبت نام و تنظیمات گوشی” را طی نمایید. چنانچه مراحل ذیل با موفقیت انجام گیرد شما به جمع مشترکین GPRS همراه اول خواهید پیوست.”

در بخش شرایط عمومی این سرویس آمده است “خدماتی که در حال حاضر از طریق سرویس GPRSدر اختیار مشترکین قرار می گیرد “استفاده از پست الکترونیکی و دسترسی به سایتهای اینترنتی و دریافت فایل” بر روی گوشی موبایل میباشد وسایر خدمات از جمله MMS در آینده نزدیک به متقاضیان ارائه خواهد شد و ساعات استفاده از سرویس GPRS در مرحله آزمایشی، برای روزهای عادی از ساعت ۲۳ لغایت ۸ صبح و برای روزهای تعطیل رسمی کلیه ساعات شبانه روز می باشد.”

از سوی دیگر بنا بر اعلام همراه اول سرعت اینترنت که از طریق سرویس GPRS ارائه میشود محدود بوده و همراه با توسعه آینده شبکه به نسل بعد سرویس دیتا “EDGE” که دارای سرعت بالاتر در اینترنت میباشد به مشترکین ارائه خواهد شد و در این مرحله از واگذاری، این سرویس تنها برای تعداد محدودی ازمشترکین استان تهران قابل ارائه بوده و ثبت نام فقط از طریق پرتال همراه اول مقدور می باشد. در مراحل بعدی کلیه استانهای کشور تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

ارسال درخواست فعال سازی سرویس GPRS همراه اول از طریق نشانی http://www.mci.ir/?1829 مقدور میباشد و پس از فعال سازی سرویس، پیامکی برای مشترک ارسال خواهد شد و در صورت ارائه آدرس پست الکترونیکی این پیام به آن آدرس نیز ارسال می گردد.

نوع مطلب : آموزش، 
برچسب ها : تنظیمات اینترنتی، تنظیمات GPRS اینترنت همراه اول،
لینک های مرتبط :

یکشنبه 8 بهمن 1391


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رحیم رحیمی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر